اخبار

09

جزییات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی اعلام شد

جزییات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی  اعلام شد
🔴جزییات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی  اعلام شد 

🔵رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اتمام قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی و تمدید قرارداد با آتیه سازان حافظ، جزئیاتی از تعهدات جدید را اعلام کرد.

🔵علی‌اصغر بیات در این باره اظهار کرد: مبلغ حق بیمه تکمیلی قرارداد امسال، به ازای هر بازنشسته ۹۱ هزار تومان تعیین شده است.

🔵وی افزود: البته این مبلغ با احتساب مشارکت سازمان تأمین اجتماعی درنظر گرفته شده که با مصوبه هیأت مدیره تأمین اجتماعی، سازمان بخشی از حق بیمه را تقبل خواهد کرد.

🔵رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه مشکلات ناشی از تأخیر در پرداخت خسارت ها و هزینه‌های درمان در قرارداد قبلی بسیار کم بود و ما کم‌ترین مشکل را در این زمینه داشتیم، گفت: سازوکار نظارتی در کانون عالی درنظر گرفته شد که فرایند خدمات‌رسانی بیمه تکمیلی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران را کنترل می‌کند تا در اسرع وقت بتوانیم اشکالات و کمبودها را رفع کنیم.

🔵بیات با بیان اینکه به‌منظور حذف و اضافه قرارداد جدید سه ماه مهلت درنظر گرفته شده است، اظهار کرد: قرارداد جدید از ابتدای آذرماه آغاز می‌شود. مشخصات و قرارداد افرادی که در قرارداد قبلی تحت پوشش بودند به‌صورت خودکار در سامانه تمدید خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری به کانون‌ها ندارند. در صورت تمایل برای استفاده از مزایای بیمه تکمیلی افرادی که تحت پوشش نبودند نیز می‌توانند در موعد مقرر به دفاتر کانون‌ها مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام خود و افراد تحت تکفل‌شان اقدام کنند.

🔵به گزارش کانال شبکه خبری بازنشستگان وی افزود: همچنین اگر برخی بازنشستگان تقاضای لغو عضویت در بیمه تکمیلی داشته باشند می‌توانند درخواست خود را ارائه کنند. چنانچه حق بیمه‌ای از مستمری آنها کسر شده باشد، عیناً مسترد خواهد شد.

🔵رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی در ادامه تعهدات قرارداد جدید را به این ترتیب اعلام کرد: سقف تعهدات از افزایش قابل قبولی برخوردار شده است. تعهدات مربوط به بستری فوق‌تخصصی شامل درمان جراحی سرطان، تومورهای بدخیم، اعمال جراحی مغز و اعصاب و نخاع، قلب، آنژیوپلاستی، عروق محیطی، پیوند ریه، پیوند قلب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد، کلیه و... افزایش ۱۲.۵ درصدی پیدا کرده و از ۴۰۰.۰۰.۰۰۰ ریال به ۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال افزایش یافته است.

🔵بیات ادامه داد: تعهدات بستری عمومی شامل هزینه‌های درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی به شرط بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی آنژیوگرافی قلب، چشم (پیوند قرنیه و …) و با افزایش ۸۵ درصدی همراه شده است. هزینه جراحی‌های عمومی با احتساب ۸۵ درصد افزایش از ۱۲ به ۲۲ میلیون تومان رسیده است.

🔵بنابر گزارش کانال شبکه خبری بازنشستگان وی با بیان اینکه همچنین تعهدات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی درمانی و سرپایی شامل انواع آنژیوگرافی، سی‌تی آنژیوگرافی، انواع اسکن، اسکن سه بعدی، انواع سی‌تی‌اسکن و… ۳۵ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: تعهدات مربوط به اعمال مجاز سرپایی ۴۴ درصد، آزمایش‌های پاتولوژی ۵۵ درصد، لیزیک ۳۰۰ درصد، درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج ۵۰ درصد و هزینه‌های مربوط به آمبولانس نیز ۵۰ درصد افزایش یافته است.

🔵رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی همچنین در خاتمه گفت: در برخی ش هرستان‌ها امکان ثبت‌نام از طریق سایت و به‌صورت غیرحضوری فراهم است؛ به‌عنوان مثال بازنشستگان استان تهران می‌توانند از طریق سایت‌هایی که کانون‌های بازنشستگی شهر تهران و شهرستان‌های تهران اعلام کرده‌اند نسبت به انجام ثبت‌نام اقدام کنند.
تعداد مشاهده خبر: (23291)
کد خبر: 23
  • جزییات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی  اعلام شد
تمام حقوق این سایت برای کانون بازنشستگان شهرستان تهران محفوظ می باشد.
دات نت نیوک فارسی